BASUR tedavisi için sıcak tuğlaya oturma yöntemi

big.125509037798

Basur tedavisi için halk arasında sık kullanılan yöntemlerden biridir. Her yerde uygulanabildiği için sıcak suya oturma banyosundan ayrılır. Her iki tedavi de basur hastalığı için çözüm değil geçici rahatlama sağlar. Sıcak tuğlaya oturma yöntemi tuğlanın ısıtılarak üzerine oturulmasıyla gerçekleştirilir. Her yerde kullanılabildiği için pratiktir. Halk arasında sıcak suya oturma banyosu yöntemi kadar kabul görmemektedir. Sıcak tuğlaya oturma tedavisi termafor kullanarak da yapılır. Bu tedavi için tuğla ve termoforun işlevi aynıdır. Ağrıların azalmasını sağlarlar. Hastalığın yoğun olduğu dönemlerde ağrıları kesmek için sıklıkla tercih edilirler. Basur hastalığında teşhis ve tedavi hastalığın ilerlememesi ve boyut değiştirmemesi için oldukça önemlidir. Halk arasında yaygın olarak…

big.125509037798

Basur tedavisi için halk arasında sık kullanılan yöntemlerden biridir. Her yerde uygulanabildiği için sıcak suya oturma banyosundan ayrılır. Her iki tedavi de basur hastalığı için çözüm değil geçici rahatlama sağlar.

Sıcak tuğlaya oturma yöntemi tuğlanın ısıtılarak üzerine oturulmasıyla gerçekleştirilir. Her yerde kullanılabildiği için pratiktir. Halk arasında sıcak suya oturma banyosu yöntemi kadar kabul görmemektedir.

Sıcak tuğlaya oturma tedavisi termafor kullanarak da yapılır. Bu tedavi için tuğla ve termoforun işlevi aynıdır. Ağrıların azalmasını sağlarlar. Hastalığın yoğun olduğu dönemlerde ağrıları kesmek için sıklıkla tercih edilirler. Basur hastalığında teşhis ve tedavi hastalığın ilerlememesi ve boyut değiştirmemesi için oldukça önemlidir.

Halk arasında yaygın olarak kullanılan bu yöntemlerin deneme yanılma yoluyla bulunduğu düşünülmektedir. Kısa süreli işe yararlar. Basur hastalığının ortadan kalkması için bağırsakların düzenli çalışması gerekmektedir. Bunun için de beslenme alışkanlıkları düzenlenmelidir. Et öğünleri azaltılıp lifli gıdalar daha çok tüketilmelidir.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment