VARİSLERİNİZ PİŞMANLIĞINIZ OLMASIN

basur ve varis pişmanlık

Varis hastalığı için almadığınız önlemler, hastalık ortaya çıktından sonra pişmanlığınız olmasın. Varis birden bire ortaya çıkan bir damar hastalığı değildir.Hastalığın ortaya çıkmasında çeşitli nedenler bulunmaktadır. Bunlar hayat tercihleri olabileceğini gibi ilerleyen yaş, hamilelik ya da diğer hastalıkların meydana getirdiği nedenler olabilir. Bu yüzden varise karşı önlem almak ve ortaya çıkmasına engel olmak ya da ortaya çıktıktan sonra kısa sürede tedavi edilmesi size bağlıdır. Varis ciddi bir hastalıktır. İlerledikçe hastalar için çok ciddi sıkıntılar meydana getirir. Varis hastalığının pişmanlığınız olmasını istemiyorsanız; kendinize iyi bakmalı, sağlıklı beslenmeli ve düzenli spor yapmalısınız. Varis hastalığı için başvuran hastalara bakıldığında pek çoğunun erken tedavi için…

basur ve varis pişmanlık

Varis hastalığı için almadığınız önlemler, hastalık ortaya çıktından sonra pişmanlığınız olmasın. Varis birden bire ortaya çıkan bir damar hastalığı değildir.Hastalığın ortaya çıkmasında çeşitli nedenler bulunmaktadır. Bunlar hayat tercihleri olabileceğini gibi ilerleyen yaş, hamilelik ya da diğer hastalıkların meydana getirdiği nedenler olabilir. Bu yüzden varise karşı önlem almak ve ortaya çıkmasına engel olmak ya da ortaya çıktıktan sonra kısa sürede tedavi edilmesi size bağlıdır.

Varis ciddi bir hastalıktır. İlerledikçe hastalar için çok ciddi sıkıntılar meydana getirir. Varis hastalığının pişmanlığınız olmasını istemiyorsanız; kendinize iyi bakmalı, sağlıklı beslenmeli ve düzenli spor yapmalısınız.

Varis hastalığı için başvuran hastalara bakıldığında pek çoğunun erken tedavi için geç kaldığı gözlenmektedir. Hastalar  genellikle bacaklarında ortaya çıkan örümcek ağı görünümdeki damarlarla karşılaştıklarında doktora başvururlar. Bu durum varislerin gelişmeye başlamasının göstergesidir. Dolayısıyla örümcek ağı görünümündeki varisler ortaya çıkmadan doktorunuza başvurmalısınız.

Varise karşı önlem almak için bloğumuzdaki diğer yazılara göz atmayı unutmayın. Varis önlem alınarak korunabilecek bir damar hastalığıdır ve aldığınız önlemlerle sadece bacak damarları değil tüm damarlarınızın sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment