Bacaklarınızda Örümcek Ağlarına Dikkat Edin

basur ve varis örümcek ağları

Varis hastalığı sonucunda bacak damarlarında örümcek ağına benzer görüntüler ortaya çıkar. Halk arasında örümce ağı olarak da anılan varis hastalığı her zaman bu şekilde görülmeyebilir. Bildiğiniz üzere varisin farklı çeşitleri vardır. Örümcek ağı görüntüsünde olan varisler, yüzeydeki damarlarda meydana gelen varislerdir. Ancak varis hastalığı  sadece bacakların dış kısmındaki damarlarda oluşmaz ve iç kısımda da oluşur ve burada oluşan varislerin tanısını gözle koymak çok zordur. Eğer bacaklarınızda aşağıdaki sıkıntılar meydana geliyorsa kısa sürede doktorunuza başvurup teşhis koydurmalı ve gerekiyorsa kısa sürede varis tedavisine başlamanız gerekmektedir. Varis ihtimali taşıyan kişilerde ortaya çıkan şikayetler: Bacaklarda sürekli ağrı ve halsizlik durumu. Ayaklarda ve bileklerde…

basur ve varis örümcek ağları

Varis hastalığı sonucunda bacak damarlarında örümcek ağına benzer görüntüler ortaya çıkar. Halk arasında örümce ağı olarak da anılan varis hastalığı her zaman bu şekilde görülmeyebilir. Bildiğiniz üzere varisin farklı çeşitleri vardır. Örümcek ağı görüntüsünde olan varisler, yüzeydeki damarlarda meydana gelen varislerdir. Ancak varis hastalığı  sadece bacakların dış kısmındaki damarlarda oluşmaz ve iç kısımda da oluşur ve burada oluşan varislerin tanısını gözle koymak çok zordur.

Eğer bacaklarınızda aşağıdaki sıkıntılar meydana geliyorsa kısa sürede doktorunuza başvurup teşhis koydurmalı ve gerekiyorsa kısa sürede varis tedavisine başlamanız gerekmektedir. Varis ihtimali taşıyan kişilerde ortaya çıkan şikayetler:

Bacaklarda sürekli ağrı ve halsizlik durumu.

Ayaklarda ve bileklerde meydana gelen şişlikler.

Ayaktayken, oturup dinlenme ihtiyacı hissetmek.

Gün içinde sürekli ayakta durarak çalışmak.

Merdiven çıkarken zorlanmak.

Bacaklarda oluşan yaraların iyileşmemesi.

Yukarıdaki rahatsızlıkların biri ya da birkaçıyla karşı karşıyaysanız gizli varis ihtimaliniz bulunabilir. Varis sadece damarlarda görüntü bozukluklarıyla ortaya çıkmaz. Varis hastalığı, başlangıçta tedavisi oldukça kolay olan bir hastalıktır ve kısa sürede tedavi edilebilir. Bu yüzden hiçbir durumu göz ardı etmeden doktorunuza başvurmanızı tavsiye ederiz.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment