Varisten Korunmak İçin Hareket Edin!

basur ve varis harekete geçin

Varis hastalığından korunmak istiyorsanız hemen harekete geçin! Varis, damarların iyi çalışmaması sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Hareketsizlik, varis hastalığının ortaya çıkmasının en büyük nedenidir. Varis hastalığının ilerleyen yaşlarda daha çok ortaya çıkmasının nedeni; hareket kabiliyetinin azalmasıdır. Hareketsiz yaşam, varisi tetikler. Varis hastalığından korunmak istiyorsanız gün içinde sık sık hareket etmelisiniz. Yürüyen merdivenler ve asansörler yerine merdivenleri tercih edin. Gün boyu evdeyseniz, gün içinde ufak yürüyüşlere çıkın. Düzenli spor yapın. Varis hastalığı, diğer damar hastalıkların ortaya çıkmasını kolaylaştırabilir. Bu yüzden varisten korunarak, diğer hastalıklara karşı da önlem alabilirsiniz. Düzenli hareket ederek; kan dolaşımınızı artırabilir, varis hastalığına olduğu kadar, kalp hastalıklarına karşı…

basur ve varis harekete geçin

Varis hastalığından korunmak istiyorsanız hemen harekete geçin! Varis, damarların iyi çalışmaması sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Hareketsizlik, varis hastalığının ortaya çıkmasının en büyük nedenidir. Varis hastalığının ilerleyen yaşlarda daha çok ortaya çıkmasının nedeni; hareket kabiliyetinin azalmasıdır. Hareketsiz yaşam, varisi tetikler.

Varis hastalığından korunmak istiyorsanız gün içinde sık sık hareket etmelisiniz. Yürüyen merdivenler ve asansörler yerine merdivenleri tercih edin. Gün boyu evdeyseniz, gün içinde ufak yürüyüşlere çıkın. Düzenli spor yapın.

Varis hastalığı, diğer damar hastalıkların ortaya çıkmasını kolaylaştırabilir. Bu yüzden varisten korunarak, diğer hastalıklara karşı da önlem alabilirsiniz. Düzenli hareket ederek; kan dolaşımınızı artırabilir, varis hastalığına olduğu kadar, kalp hastalıklarına karşı da doğal koruma sağlayabilirsiniz.

Düzenli hareket ederken sadece yukarıdaki hastalıklardan korunmazsınız aynı zamanda yaşam kalitenizi artırır gün içindeki enerjinizin artmasına yardımcı olursunuz. Daha sağlıklı bir hayat için düzenli olarak hareket edin, varisten korunun.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment