Pırasa ve Basur

pırasa

  Pırasa içerdiği potasyum, kalsiyum mineralleri ve özellikle içerdiği lif nedeniyle çok önemli bir besin kaynağıdır. Ayrıca vücut için de koruma sağlayan pırasa, böbreklerin daha iyi çalışmasını sağlar. Kan dolaşımını hızlandırır. Sindirim sisteminin hızlı ve düzenli çalışmasına yardımcı olur. Pırasa, damar sertliğine karşı da koruma sağlar. Pırasa özellikle sindirim sisteminin rahatlatması ve içinde bol miktarda bulunan lif nedeniyle, basur hastalığına karşı hem koruma sağlar hem de hastalık sürecinde hastaların ağrılarını azaltır.Basur hastalarının dışkılama sorunlarını azaltır. Bu yüzden pırasa başta basur olmak üzere tüm hastalıklar için doğal bir besin kaynağıdır. Basur tedavisi için hayati önem taşıyan beslenme alışkanlıklarıyla, basur hastalığından korunmak…

pırasa

 

Pırasa içerdiği potasyum, kalsiyum mineralleri ve özellikle içerdiği lif nedeniyle çok önemli bir besin kaynağıdır. Ayrıca vücut için de koruma sağlayan pırasa, böbreklerin daha iyi çalışmasını sağlar. Kan dolaşımını hızlandırır. Sindirim sisteminin hızlı ve düzenli çalışmasına yardımcı olur. Pırasa, damar sertliğine karşı da koruma sağlar.

Pırasa özellikle sindirim sisteminin rahatlatması ve içinde bol miktarda bulunan lif nedeniyle, basur hastalığına karşı hem koruma sağlar hem de hastalık sürecinde hastaların ağrılarını azaltır.Basur hastalarının dışkılama sorunlarını azaltır. Bu yüzden pırasa başta basur olmak üzere tüm hastalıklar için doğal bir besin kaynağıdır.

Basur tedavisi için hayati önem taşıyan beslenme alışkanlıklarıyla, basur hastalığından korunmak sizin elinizdedir.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment