Bacaklarınızı Varisten Koruyun

basur ve varis bacaklarınızı koruyun

  Varislere karşı koruma sağlamak sizin elinizdedir. Varis hastalığına karşı korunmak istiyorsanız bazı alışkanlıklarınızdan vazgeçmeniz gerekir. Değiştirmeniz gereken alışkanlıklar; siz farkına varmadan varislerin oluşumunu kolaylaştıran alışkanlıklardır. Günlük hayatımızda farkına varmadan varis oluşumunu kolaylaştırırız. Bazı alışkanlıklarımız varislerle doğrudan ilgilidir. Örneğin: Daha rahat ettiğimizi düşünerek bacak bacak üstene atmamız varisi kolaylaştıran bir durumdur. Bacaklarımızı üst üste attığımızda, bacaklarımızda dolaşan kan miktarı azalarak varis oluşumu kolaylaşır. Dar kıyafetler giymekte bacaklarda dolaşan kan miktarını azaltarak varise neden olan başka bir durumdur. Varisten korunmak istiyorsanız, ilk olarak bacaklarınızı korumanız gerekmektedir. Sürekli oturmak ya da ayakta durmak; bacaklarınızı olumsuz etkiler. Tıpkı vücudunuz gibi bacaklarınızın da bir…

basur ve varis bacaklarınızı koruyun

 

Varislere karşı koruma sağlamak sizin elinizdedir. Varis hastalığına karşı korunmak istiyorsanız bazı alışkanlıklarınızdan vazgeçmeniz gerekir. Değiştirmeniz gereken alışkanlıklar; siz farkına varmadan varislerin oluşumunu kolaylaştıran alışkanlıklardır.

Günlük hayatımızda farkına varmadan varis oluşumunu kolaylaştırırız. Bazı alışkanlıklarımız varislerle doğrudan ilgilidir. Örneğin: Daha rahat ettiğimizi düşünerek bacak bacak üstene atmamız varisi kolaylaştıran bir durumdur. Bacaklarımızı üst üste attığımızda, bacaklarımızda dolaşan kan miktarı azalarak varis oluşumu kolaylaşır. Dar kıyafetler giymekte bacaklarda dolaşan kan miktarını azaltarak varise neden olan başka bir durumdur.

Varisten korunmak istiyorsanız, ilk olarak bacaklarınızı korumanız gerekmektedir. Sürekli oturmak ya da ayakta durmak; bacaklarınızı olumsuz etkiler. Tıpkı vücudunuz gibi bacaklarınızın da bir düzeni olmalıdır. Mümkün olduğunca spor yapmalısınız. Spor yapacak vaktiniz yoksa en azından günde kırk dakikaya yakın yürüyüş yapın.

Varisin son zamanlarda çoğalmasının en büyük nedeni, modern yaşamdır. İnsanların bacaklarını hareket ettirmemesi varisi kolaylaştırmıştır. Hareketsizlik bacakları tembelleştirir. Varis oluşumunu kolaylaştırır. Bacaklarınızı varisten korumak için: hareket edin.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment