Basura, Varise ve Soğuklara Karşı: Portakal

basur ve varis

  Portakal içinde barındırdığı C vitaminiyle kış mevsiminin en gözde meyvelerinden biridir. Soğuklarla savaşımızı kolaylaştıran portakal, sadece soğuk algınlığı için değil içinde barındırdığı mucizelerle basur ve varis için de mücadele etmek için kullanılabilir. Portakal soğuklarla birlikte damarlarınızı da koruyan sihirli bir meyvedir. Damar çatlamalarını önlediği gibi damar sertliklerine karşı da savaşır. Kan dolaşımınızın hızlanmasını sağlar. Damar tıkanıklığıyla mücadele eder. Ayrıca içinde bulunan kalsiyum, potasyum ve minarellerle sindirim sisteminizin iyileşmesini sağlar. Sindiriminizi düzenler. Portakal kabuğunun iç kısmındaki hesperidin maddesi de damar hastalıklarıyla mücadele etmek için ilaç sanayinde de kullanılır. Portakalın damar ve sindirim hastalıklarına karşı faydaları, basur ve varise karşı önlemler…

basur ve varis

 

Portakal içinde barındırdığı C vitaminiyle kış mevsiminin en gözde meyvelerinden biridir. Soğuklarla savaşımızı kolaylaştıran portakal, sadece soğuk algınlığı için değil içinde barındırdığı mucizelerle basur ve varis için de mücadele etmek için kullanılabilir.

Portakal soğuklarla birlikte damarlarınızı da koruyan sihirli bir meyvedir. Damar çatlamalarını önlediği gibi damar sertliklerine karşı da savaşır. Kan dolaşımınızın hızlanmasını sağlar. Damar tıkanıklığıyla mücadele eder. Ayrıca içinde bulunan kalsiyum, potasyum ve minarellerle sindirim sisteminizin iyileşmesini sağlar. Sindiriminizi düzenler. Portakal kabuğunun iç kısmındaki hesperidin maddesi de damar hastalıklarıyla mücadele etmek için ilaç sanayinde de kullanılır.

Portakalın damar ve sindirim hastalıklarına karşı faydaları, basur ve varise karşı önlemler almamızı sağlar. Portakal tüketerek basur ve varis ihtimalinizi azaltabilirsiniz ve bu hastalıklara karşı kolaylıkla koruma sağlayabilirsiniz.

Portakalın nimetlerinden yararlanmak için en güzel mevsim, kış mevsimidir. Bu kış bol bol portakal tüketmeyi, basur ve varis hastalıklardan korunmayı ihmal etmeyin. İsterseniz portakal suyunu evinizde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Portakalın faydalarının önüne geçmemek için içine katkı maddesi koymamanızı tavsiye ederiz. Limonla aranız iyiyse bir bardak portakal suyuna birkaç tatlı kaşığı limon suyu ilave edebilirsiniz. Portakal kabuklarını kurutup, çay halinde de tüketebilirsiniz. Hastalıklardan uzak bir kış geçirmek için portakalın nimetlerinden yararlanın.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment