Nar Çekirdeğiyle Damarlarınızı Güçlendirin

pomegranate

  Nar, bilindiği üzere yüzyıllardır şifa olarak bilinen ve kullanılan bir meyvedir. Teknolojinin gelişmesiyle bilim insanları narı araştırarak, hangi hastalıklara iyi geldiğiyle ilgili çalışmalarını sürdürmektedirler. Özellikle ABD’de yapılan araştırmalar; narın ne kadar değerli bir meyve olduğunu tüm Dünya kamuoyuna kanıtlamıştır. Son yıllarda özellikle nar çekirdeğinin pek çok hastalığa iyi geldiği özellikle sindirimi düzenlediği, kansere karşı koruma sağladığı, cildi gençleştirdiği ve damarları koruyarak güçlendirdiği ortaya çıkmıştır. Nar çekirdeği içinde bulunan polifenolik bileşenler, tanin ve antisiyoninler ile kanser hastalığına karşı koruma sağlarken, linoleik ve oleik asitler de sindirim sisteminin korunmasına ve damarların korunmasına yardımcı olurlar. Yüksek miktarda C vitaminiyle de dikkatimizi çeken…

pomegranate

 

Nar, bilindiği üzere yüzyıllardır şifa olarak bilinen ve kullanılan bir meyvedir. Teknolojinin gelişmesiyle bilim insanları narı araştırarak, hangi hastalıklara iyi geldiğiyle ilgili çalışmalarını sürdürmektedirler. Özellikle ABD’de yapılan araştırmalar; narın ne kadar değerli bir meyve olduğunu tüm Dünya kamuoyuna kanıtlamıştır. Son yıllarda özellikle nar çekirdeğinin pek çok hastalığa iyi geldiği özellikle sindirimi düzenlediği, kansere karşı koruma sağladığı, cildi gençleştirdiği ve damarları koruyarak güçlendirdiği ortaya çıkmıştır.

Nar çekirdeği içinde bulunan polifenolik bileşenler, tanin ve antisiyoninler ile kanser hastalığına karşı koruma sağlarken, linoleik ve oleik asitler de sindirim sisteminin korunmasına ve damarların korunmasına yardımcı olurlar. Yüksek miktarda C vitaminiyle de dikkatimizi çeken nar çekirdeğiyle damarlarını koruyup, güçlendirirken basur ve varis hastalıklarına karşı da koruma sağlarsınız. Unutmayın damarlarınız ne kadar iyi çalışırsa basur ve varis ihtimaliniz de o kadar azalır.

Narı meyve olarak tüketirken, salatalarınızda da sos olarak kullanarak tüketimini artırabilirsiniz. Nar yüzyıllardır insanların şifa kaynağıdır ve damar hastalıklarından korunmak için bulunmaz nimettir. Ülkemizde bol miktarda nar yetişmesi dört mevsim nar tüketiminizi kolaylaştıracaktır. Unutmayın nar tüketmek için en güzel meysimdeyiz. Bol bol nar tüketerek hastalıklardan korunurken, damarlarınızı güçlendirin.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment