Basur Yangınlarını Azaltın

sıkıntı

Havaların soğumasıyla birlikte basur hastalarının şikâyetleri de artmaya başladı. Bunun en önemli nedeni yeterince hareket etmeyen hastaların, kış gelmesiyle birlikte neredeyse hiç hareket etmemeleridir. Hareketsizlik basur hastalığını artırırken, basurun meydana getirdiği şikâyetleri de artırır. Basur hastaların canını en çok acıtan yanmalar ve şiddetli ağrılarla mücadelenin güçleştiği kış günlerinde havaları şikâyet edip yürüyüşe ve koşuya kesinlikle ara vermemelisiniz. Basurla mücadele için yapılan sporun kendisi kadar sürekliliği de önemlidir. Basurla mücadele etmek için soğuk havaları bahane etmeyin. Kapalı spor alanları ve havuzlar basur hastalığı ile soğuk havalarda savaşmanızı kolaylaştıracaktır. Unutmayın basurla mücadele etmek için tedavi tek başına yeterli değildir. Tedaviyi kolaylaştırmak için…

sıkıntı

Havaların soğumasıyla birlikte basur hastalarının şikâyetleri de artmaya başladı. Bunun en önemli nedeni yeterince hareket etmeyen hastaların, kış gelmesiyle birlikte neredeyse hiç hareket etmemeleridir. Hareketsizlik basur hastalığını artırırken, basurun meydana getirdiği şikâyetleri de artırır.

Basur hastaların canını en çok acıtan yanmalar ve şiddetli ağrılarla mücadelenin güçleştiği kış günlerinde havaları şikâyet edip yürüyüşe ve koşuya kesinlikle ara vermemelisiniz. Basurla mücadele için yapılan sporun kendisi kadar sürekliliği de önemlidir. Basurla mücadele etmek için soğuk havaları bahane etmeyin. Kapalı spor alanları ve havuzlar basur hastalığı ile soğuk havalarda savaşmanızı kolaylaştıracaktır.

Unutmayın basurla mücadele etmek için tedavi tek başına yeterli değildir. Tedaviyi kolaylaştırmak için sizin de düzenli spor yapmanız gerekmektedir. Basur ağrılarından ve yanmalarından şikâyet ederek, hastalığın tedavisini hızlandıramazsınız. Canınızın daha fazla yanmasını istemiyorsanız; basur yangınlarını durdurmak için soğuk havaları bahane edip spora ara vermeyin. Basurla mücadele etmek sanıldığı kadar zor değildir. Her işte olduğu gibi basur hastalığı için de mücadelenin sürekli ve istikrarlı olması gerekir. Bu yüzden düzenli sporu ihmal etmemenizi öneririz.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment