Varis Tedavisi İçin Uygun Mevsimler

varis tedavi

  Varis hastalığı için tedavinin en uygun olduğu mevsimler; sonbahar ve kış mevsimleridir. Havaların serin olduğu bu mevsimlerde; hastalar tedavi sonrası giymek zorunda kaldıkları varis çoraplarını daha kolay ve rahat giyebilirler. Yaz ya da ilkbahar mevsiminde sıkı bir çorabı uzun süre giymek varis hastaları zorlayabilir. Serin havaların varis tedavisinin sürecini hızlandırmasının nedeni budur. Varis sıcağı sevmeyen bir damar hastalığıdır. Özellikle sıcaklığın aşırı olduğu yaz aylarında, bacak damarlarının genişlemesi sonucu varisler sıcaklarla orantılı şekilde artar. Varisli hastalarınsıcakta güneş altında kalmamaları ve sıcak suya uzun süre maruz kalmamalarını tavsiye ediyoruz. Varis tedavisinin geliştiği ve çeşitlendiği günümüzde varislerinizden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Önemli olan hastalığınızın…

varis tedavi

 

Varis hastalığı için tedavinin en uygun olduğu mevsimler; sonbahar ve kış mevsimleridir. Havaların serin olduğu bu mevsimlerde; hastalar tedavi sonrası giymek zorunda kaldıkları varis çoraplarını daha kolay ve rahat giyebilirler. Yaz ya da ilkbahar mevsiminde sıkı bir çorabı uzun süre giymek varis hastaları zorlayabilir. Serin havaların varis tedavisinin sürecini hızlandırmasının nedeni budur.

Varis sıcağı sevmeyen bir damar hastalığıdır. Özellikle sıcaklığın aşırı olduğu yaz aylarında, bacak damarlarının genişlemesi sonucu varisler sıcaklarla orantılı şekilde artar. Varisli hastalarınsıcakta güneş altında kalmamaları ve sıcak suya uzun süre maruz kalmamalarını tavsiye ediyoruz.

Varis tedavisinin geliştiği ve çeşitlendiği günümüzde varislerinizden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Önemli olan hastalığınızın ilerleme sürecine ve mevsimine göre doğru tedavi yöntemiyle birlikte doğru zamanı belirlemektir. Bu yüzden tedaviye kendi başınıza değil de doktorunuz tavsiyesiyle karar vermelisiniz. Varisin hayatınızı etkilemesine izin vermeyin, kısa sürede tedavisini gerçekleştirin.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment