Varisten Korunmak İçin Bacak Egzersizleri

10852799_646399508821143_325304562_n

Varis hastalığından korunmak için önlem almak oldukça önemlidir. Alacağınız önlemlerle varis hastalığına karşı korunurken, sağlıklı yaşamında kapısını açmış olursunuz. Bu önlemlerin başında tüketilen yiyecek ve içeceklerin özenle seçilmesi gelir. Bunlarla birlikte yapacağınız egzersizlerde varis hastalığından korunmak için hayati önem taşır. Gün içinde evinizde ya da iş yerinizde yapacağınız egzersizlerle varis hastalığına karşı kolaylıkla önlemler alabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken husus, yapacağınız egzersizlerin varis hastalığına karşı koruma sağlarken, damarlarınızı zorlamamasıdır. Aşağıdaki egzersiz hareketleri ve kaçınılması gereken hareketlerle gün içinde varise karşı koruma sağlayabilirsiniz: Fırsat buldukça ayaklarınızı havaya kaldırmaya özen gösterin, bu egzersiz kan dolaşımınızı hızlandırmanıza ve damarlarınızın daha iyi çalışmasını sağlar. Bacaklarınız…

varis için bacak egzersizleri

Varis hastalığından korunmak için önlem almak oldukça önemlidir. Alacağınız önlemlerle varis hastalığına karşı korunurken, sağlıklı yaşamında kapısını açmış olursunuz. Bu önlemlerin başında tüketilen yiyecek ve içeceklerin özenle seçilmesi gelir. Bunlarla birlikte yapacağınız egzersizlerde varis hastalığından korunmak için hayati önem taşır.

Gün içinde evinizde ya da iş yerinizde yapacağınız egzersizlerle varis hastalığına karşı kolaylıkla önlemler alabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken husus, yapacağınız egzersizlerin varis hastalığına karşı koruma sağlarken, damarlarınızı zorlamamasıdır. Aşağıdaki egzersiz hareketleri ve kaçınılması gereken hareketlerle gün içinde varise karşı koruma sağlayabilirsiniz:

Fırsat buldukça ayaklarınızı havaya kaldırmaya özen gösterin, bu egzersiz kan dolaşımınızı hızlandırmanıza ve damarlarınızın daha iyi çalışmasını sağlar.

Bacaklarınız için germe hareketleri yapın. Germe hareketleriyle farkında olmadan bacaklarınızın daha iyi çalışmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle öne ve geriye doğru yapılan germe hareketlerini gün içinde aralıklarla yapabilirsiniz.

Oturarak çalışmak zorundaysanız gün içinde çay ve kahve ihtiyacınız için en azından mutfağa kendiniz gidin. Gidip geldiğiniz yer aralığı çok kısa olsa da hiç hareket etmemekten iyidir.

Bu egzersiz hareketimiz özellikle gün içinde evde bulunanlar için geliyor: Hareket etmek ve bacaklarınızı çalıştırmak için yere yatarak bacaklarınızı yukarıya kaldırın ve bisiklet pedalı çevirir gibi çevirin. Böylelikle damarlarınızdaki kan tüm vücudunuza daha kolay yayılır ve bacaklarınız daha kuvvetli olur.

Sürekli bacak bacak üzerine atarak oturmayın, oturduğunuz yerden ayaklarınızı hareket ettirerek en azından uyuşmamalarını engelleyebilrisiniz.

Yukarıdaki bacak egzersizlerini gün içinde kolaylıkla uygulayarak varis hastalığına karşı kolaylıkla önlemler alabilirsiniz. Bunlarla birlikte çok dar kıyafetler giymemek, düz oturarak kan dolaşımınızın hızlanmasına yardımcı olmak ve gün içinde bol bol su tüketerek varis hastalığına karşı önlemler alabilir, varis ihtimalinizi en aza indirebilirsiniz.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment