Bacak Bacak Üstüne Atmayın

bacak üstüne atmayın

  Bacak bacak üstüne atmak kan dolaşımını durdurma noktasına getirdiği için varis ihtimalini artıran bir alışkanlıktır. Bacaklardaki kirli kanın kalbe taşınmasına engel olan bu durum, varis hastalığına yakalanan pek çok kişinin alışkanlıklarından olduğu tespit edilmiştir. Varis hastalığı, başlangıç döneminde teşhisi oldukça zor bir hastalıktır. Bu yüzden hastalığın ilerleyen dönemlerinde bacaklarda meydana gelen şiddetli ağrılar ve damarlardaki renk değişimleri fark edildiğinde varise önlem almak için geç kalınır. Bu yüzden varis hastalığına karşı, hastalığa yakalanmadan önce önlemler almanız gerekir. Bacak bacak üstüne atmak, insanlara rahatlama sağlamaz. Aksine damarların zorlanmasına ve kalbe pompalanan kan miktarının azalmasına neden olur. Bacak bacak üstüne atmak, öğrenilen…

bacak üstüne atmayın

 

Bacak bacak üstüne atmak kan dolaşımını durdurma noktasına getirdiği için varis ihtimalini artıran bir alışkanlıktır. Bacaklardaki kirli kanın kalbe taşınmasına engel olan bu durum, varis hastalığına yakalanan pek çok kişinin alışkanlıklarından olduğu tespit edilmiştir.

Varis hastalığı, başlangıç döneminde teşhisi oldukça zor bir hastalıktır. Bu yüzden hastalığın ilerleyen dönemlerinde bacaklarda meydana gelen şiddetli ağrılar ve damarlardaki renk değişimleri fark edildiğinde varise önlem almak için geç kalınır. Bu yüzden varis hastalığına karşı, hastalığa yakalanmadan önce önlemler almanız gerekir. Bacak bacak üstüne atmak, insanlara rahatlama sağlamaz. Aksine damarların zorlanmasına ve kalbe pompalanan kan miktarının azalmasına neden olur. Bacak bacak üstüne atmak, öğrenilen bir davranış modelidir. Bacak bacak üstüne atıldığında dizler kitlenir ve kan dolaşımı durma noktasına gelir. Sürekli yapıldığında ortaya varis hastalığı çıkması olası bir durumdur.

Varise karşı önlem almak için öncelikle bacak bacak üstüne atma alışkanlığınızdan vazgeçmelisiniz. Mümkünse gün sonu ayaklarınızı yukarıya doğru kaldırarak dinlendirmelisiniz. Bu dinlendirme işlemi kalbe pompalanan kan miktarını artıracaktır. Ayrıca gün içindeki adımlarınızı artırmaya da özen göstermeyi unutmayın. Bacaklarınızın daha fazla çalışması,kan dolaşımını artırırken varis hastalığına karşı daha fazla korunmanızı sağlar.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment