Basur ve Sindirim Sistemi

cibi-per-prevenire-colesterolo-e-diabete

  Basur hastalığıyla sindirim sistemi arasında çok yakın bir ilişki bulunur. Basur hastalarının ortak şikâyetleri; sindirim sistemlerinin düzgün çalışmamasıdır. Sindirim sisteminde meydana gelen rahatsızlıklar basur hastalığını tetikler. Tüketilen gıdalar sonucu meydana gelen sindirim sistemi rahatsızlıkları doğrudan basur hastalığınıza yansır. Basurlu hastaların tüketmesi gereken gıdaları özenle seçmeleri gerekir. Sindirim sistemi rahatsızlıklarına neden olan yiyecek ve içecekler, basur hastalığınızın ilerlemesini sağlar. Bu yüzden basur hastaları bol bol sebze, meyve ve lifli gıdalar tüketmeli, hazır yemeklerden uzak durmalıdır. Ayrıca sindiriminizi kolaylaştıracak bitki çaylarından da yardımlar alarak, basur hastalığı şikâyetlerinizi azaltabilirsiniz. Basurun nedenlerinden olan ıkınmak ve tuvalette uzun vakit geçirmenin nedeni; sindirim sisteminde meydana…

cibi-per-prevenire-colesterolo-e-diabete

 

Basur hastalığıyla sindirim sistemi arasında çok yakın bir ilişki bulunur. Basur hastalarının ortak şikâyetleri; sindirim sistemlerinin düzgün çalışmamasıdır. Sindirim sisteminde meydana gelen rahatsızlıklar basur hastalığını tetikler.

Tüketilen gıdalar sonucu meydana gelen sindirim sistemi rahatsızlıkları doğrudan basur hastalığınıza yansır. Basurlu hastaların tüketmesi gereken gıdaları özenle seçmeleri gerekir. Sindirim sistemi rahatsızlıklarına neden olan yiyecek ve içecekler, basur hastalığınızın ilerlemesini sağlar. Bu yüzden basur hastaları bol bol sebze, meyve ve lifli gıdalar tüketmeli, hazır yemeklerden uzak durmalıdır. Ayrıca sindiriminizi kolaylaştıracak bitki çaylarından da yardımlar alarak, basur hastalığı şikâyetlerinizi azaltabilirsiniz.

Basurun nedenlerinden olan ıkınmak ve tuvalette uzun vakit geçirmenin nedeni; sindirim sisteminde meydana gelen sorunlardır. Sindirim sisteminizin düzgün çalışması, basur hastalığına karşı alabileceğiniz en etkili önlemlerdendir. Bu yüzden sindirim sisteminizi koruyarak, basur hastalığından korunmayı ihmal etmeyin.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment