Basur Hastalarının Sıkıntıları

21344ffdce387fe6fc6da801aa3d8b2d

  Basur hastalığı günlük hayatı olumsuz etkileyen bir hastalıktır. Hastalık başlangıç dönemine dikkate alınmasa da, ilerledikçe hastaların sıkıntıları artar ve işler içinden çıkılmayacak bir hâl alır. Basur hastalarının gündelik hayattaki en büyük sıkıntısı, basur memelerinin şişkinlik hissi vermesinden dolayı hastaların kendilerini rahatsız hissetmeleridir. Bu yüzden basur hastaları, hastalığın yoğun dönemlerinde farkına varmadan hareketsiz bir yaşam şeklini kabullenmiş olurlar. Basurlu hastaların tuvalet ihtiyaçları olmadığı hâlde tuvalete gitmelerine neden olan basur memeleri, hastaların gün içinde çok fazla,boşu boşuna tuvalete gitmelerineneden olurlar. Hastaların kendilerini şişkin ve rahatsız hissetmesinin nedeni de anüs bölgesinde meydana bu gelen basur memeleridir. Basurun nedenlerinden olan kabızlık da, basur…

21344ffdce387fe6fc6da801aa3d8b2d

 

Basur hastalığı günlük hayatı olumsuz etkileyen bir hastalıktır. Hastalık başlangıç dönemine dikkate alınmasa da, ilerledikçe hastaların sıkıntıları artar ve işler içinden çıkılmayacak bir hâl alır.

Basur hastalarının gündelik hayattaki en büyük sıkıntısı, basur memelerinin şişkinlik hissi vermesinden dolayı hastaların kendilerini rahatsız hissetmeleridir. Bu yüzden basur hastaları, hastalığın yoğun dönemlerinde farkına varmadan hareketsiz bir yaşam şeklini kabullenmiş olurlar. Basurlu hastaların tuvalet ihtiyaçları olmadığı hâlde tuvalete gitmelerine neden olan basur memeleri, hastaların gün içinde çok fazla,boşu boşuna tuvalete gitmelerineneden olurlar. Hastaların kendilerini şişkin ve rahatsız hissetmesinin nedeni de anüs bölgesinde meydana bu gelen basur memeleridir.

Basurun nedenlerinden olan kabızlık da, basur hastalarının alışkanlıklarının değişmesine neden olur. Sindirim sisteminin çalışamaması, kişilerin enerjisini düşürür ve iştahsızlığın ortaya çıkmasını sağlar. Böyle durumlarda hastaların bol bol sıvı gıdalar tüketmeleri gerekmektedir.

Zaman zaman büyük ağrı nöbetlerine de neden olan basur hastalığı hastaların tüm hayatlarını olumsuz etkiler. Hastalarda psikolojik sıkıntıların ortaya çıkmasına neden olan basur hastalığından korunmak ve kurtulmak sizin elinizdedir. Doktorunuza başvurarak, kısa sürede basurdan ve sıkıntılarından kurtulabilirsiniz.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment