Varis Hastalığı ve Kıyafet Seçimi

kıfayet seçimi

  Varis hastalarının dikkate almadıkları hususlardan biri olan kıyafet seçimi, varis hastalığının ortaya çıkması ve gelişmesini kolaylaştıran önemli unsurlardan biridir. Bunun nedeni seçilen kıyafetlerle kan dolaşımı arasındaki bağlantıdır. Çoğu kadın, güzel görünmek için vücutlarını özellikle bacak kısımlarını sıkan kıyafetler giymeyi tercih eder. Bu kıyafetler, özellikle bacak kısımlarında bulunan damarlara baskı yaparlar. Yapılan baskı kan dolaşımının azalmasına neden olduğu gibi, varis oluşumunu kolaylaştıran bir duruma da neden olur. Kadınlarda erken yaşlarda varis hastalığının ortaya çıkmasının en önemli nedenlerinden biri tercih edilen bu kıyafetlerdir. Kan dolaşımının azalmasına ve damarların görevlerini yerine getirememelerine neden olan kıyafetler; gün içindeki enerjinizi azaltır, hareket kabiliyetinizi kısıtlar.…

kıfayet seçimi

 

Varis hastalarının dikkate almadıkları hususlardan biri olan kıyafet seçimi, varis hastalığının ortaya çıkması ve gelişmesini kolaylaştıran önemli unsurlardan biridir. Bunun nedeni seçilen kıyafetlerle kan dolaşımı arasındaki bağlantıdır. Çoğu kadın, güzel görünmek için vücutlarını özellikle bacak kısımlarını sıkan kıyafetler giymeyi tercih eder. Bu kıyafetler, özellikle bacak kısımlarında bulunan damarlara baskı yaparlar. Yapılan baskı kan dolaşımının azalmasına neden olduğu gibi, varis oluşumunu kolaylaştıran bir duruma da neden olur. Kadınlarda erken yaşlarda varis hastalığının ortaya çıkmasının en önemli nedenlerinden biri tercih edilen bu kıyafetlerdir.

Kan dolaşımının azalmasına ve damarların görevlerini yerine getirememelerine neden olan kıyafetler; gün içindeki enerjinizi azaltır, hareket kabiliyetinizi kısıtlar. Varis ihtimalinizi en aza indirmek istiyorsanız, kıyafet seçimi konusunda da dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Güzel görünmek için giydiğiniz kıyafetler yüzünden oluşan varislerinizi saklamak için, zorunlu kıyafet seçimlerine maruz kalmak istemiyorsanız; sizin ve damarlarınızın rahat edeceği kıyafetleri seçmelisiniz.

Varis hastalığının, alışkanlıklar sonucu ortaya çıkma ihtimalinin yüksek olduğunu unutmamak gerekir. Varis hastalığına yakalanmak istemiyorsanız, kıyafetlerinizi özenle seçmelisiniz. Vücudunuzu çok sıkan ve saran kıyafetler yerine daha rahat edebileceğiniz kıyafetler alarak, varisle mücadele etmeye başlayabilirsiniz. Varisten korunmak ve ortaya çıkmasını engellemek size bağlıdır. Kıyafet seçimlerinizle de varisle mücadele edebileceğinizi unutmayınız.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment