Varis Yastığı

varis yastığı

Varis hastaları için özel üretilen varis yastıkları, varis hastalarının şikâyetlerini azaltmak için tasarlanmıştır. Varis yastıklarının en önemli özelliği, varisli bölgenin ağırlığa maruz kalmasını engellemeleridir. Yer çekiminin etkisini azaltan varis yastıkları, kan dolaşımın hızlanmasını ve varisli bölgenin rahatlamasını sağlarlar. Varis yastıkları özellikle hastalar uyurken, ayakların yukarıda tuttuğu için varisin meydana getirdiği şişlikleri azaltırlar. Bacaklarda oluşan varis yaralarına daha fazla kan gitmesini sağlarlar. Kan dolaşımını kolaylaştırdıkları için damar içindeki basıncı düşürürler. Böylelikle varis hastalarının ağrıları azalmaya başlar ve kendilerinin uyandıklarında daha rahat hissederler. Varis yastığı sadece uyurken değil, günlük hayatta da kullanılabilir. Unutmamak gerekir ki; varis hastalarına rahatlık sağlayan varis yastıkları, hastalığın…

varis yastığı

Varis hastaları için özel üretilen varis yastıkları, varis hastalarının şikâyetlerini azaltmak için tasarlanmıştır. Varis yastıklarının en önemli özelliği, varisli bölgenin ağırlığa maruz kalmasını engellemeleridir. Yer çekiminin etkisini azaltan varis yastıkları, kan dolaşımın hızlanmasını ve varisli bölgenin rahatlamasını sağlarlar.

Varis yastıkları özellikle hastalar uyurken, ayakların yukarıda tuttuğu için varisin meydana getirdiği şişlikleri azaltırlar. Bacaklarda oluşan varis yaralarına daha fazla kan gitmesini sağlarlar. Kan dolaşımını kolaylaştırdıkları için damar içindeki basıncı düşürürler. Böylelikle varis hastalarının ağrıları azalmaya başlar ve kendilerinin uyandıklarında daha rahat hissederler.

Varis yastığı sadece uyurken değil, günlük hayatta da kullanılabilir. Unutmamak gerekir ki; varis hastalarına rahatlık sağlayan varis yastıkları, hastalığın tedavisini gerçekleştirmezler. Hastalara anlık ve geçici rahatlama sağlarlar. Bu yüzden varis hastalarının varis yastıklarını tedaviden çok, tedavilerine yardım etmeleri için kullanmaları gerekmektedir. Varis yastığı, varis tedavisini kolaylaştıran ve hastaların şikâyetlerini azaltan yardımcı bir ögedir.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment