Varis Hastaları İçin Beslenme Önerileri

5

  Varis hastalarının tükettiği gıdalar, hastalık gelişimi açısından da önemlidir. Varis, bir damar hastalığıdır ve damar tıkanıklığına neden olan gıdaların; varis hastalığı riski taşıyan kişiler tarafından tüketilmemesi gerekir. Damar tıkanıklığına neden olan belli başlı gıdalar vardır. Bunların başında hazır yemeklerle birlikte hayvansalürünler ve yağlar gelir. Yine sigara ve alkol gibi alışkanlıklarda damar tıkanıklığına neden olan önemli alışkanlıklardır. Varis hastaları, sebze ve meyve tüketimlerini artırmalıdırlar. Sebze ve meyve tüketimi sadece varis için değil tüm hastalıklardan korunmak ve kurtulmak için tüketilmelidir.Yine su damarların temizlenmesini ve toksinlerin atılmasını kolaylaştırdığı için varis hastaları tarafından bolca tüketilmelidir.

5

 

Varis hastalarının tükettiği gıdalar, hastalık gelişimi açısından da önemlidir. Varis, bir damar hastalığıdır ve damar tıkanıklığına neden olan gıdaların; varis hastalığı riski taşıyan kişiler tarafından tüketilmemesi gerekir.

Damar tıkanıklığına neden olan belli başlı gıdalar vardır. Bunların başında hazır yemeklerle birlikte hayvansalürünler ve yağlar gelir. Yine sigara ve alkol gibi alışkanlıklarda damar tıkanıklığına neden olan önemli alışkanlıklardır.

Varis hastaları, sebze ve meyve tüketimlerini artırmalıdırlar. Sebze ve meyve tüketimi sadece varis için değil tüm hastalıklardan korunmak ve kurtulmak için tüketilmelidir.Yine su damarların temizlenmesini ve toksinlerin atılmasını kolaylaştırdığı için varis hastaları tarafından bolca tüketilmelidir.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment