Basur ve Kış Mevsimi

3

  Havaların soğumasıyla birlikte açık alanlar kendilerini kapalı alanlara ve daha hareketsiz bir yaşama bırakmaya başladı. Basur hastalığının ortaya çıkmasını kolaylaştıran hareketsiz yaşama karşı özellikle sonbahar ve kış aylarında önlemler almanın önemi artmaktadır. Soğuk havalarda bolca tüketilen sıcak içeceklerle basurdan ve diğer hastalıklardan korunmak için bitki çaylarına ağırlık vermenizi tavsiye ederiz. Doğal bitki çaylarının tüketimi hem kolaydır hem de sindirim sisteminizin daha hızlı çalışmasına yardımcı olurlar. Bitki çayları, basurun düşmanı olan kabızlıktan kurtulmanızı sağlarlar. Basur, sıcak suyu sevmeyen bir hastalıktır. Soğuk havalarda basur hastalarınınçok sıcak suyla banyo yapmamaları gerekir. Sıcak su banyosunun basura iyi geldiği düşünülür. Aksine sıcak su, basur…

3

 

Havaların soğumasıyla birlikte açık alanlar kendilerini kapalı alanlara ve daha hareketsiz bir yaşama bırakmaya başladı. Basur hastalığının ortaya çıkmasını kolaylaştıran hareketsiz yaşama karşı özellikle sonbahar ve kış aylarında önlemler almanın önemi artmaktadır.

Soğuk havalarda bolca tüketilen sıcak içeceklerle basurdan ve diğer hastalıklardan korunmak için bitki çaylarına ağırlık vermenizi tavsiye ederiz. Doğal bitki çaylarının tüketimi hem kolaydır hem de sindirim sisteminizin daha hızlı çalışmasına yardımcı olurlar. Bitki çayları, basurun düşmanı olan kabızlıktan kurtulmanızı sağlarlar.

Basur, sıcak suyu sevmeyen bir hastalıktır. Soğuk havalarda basur hastalarınınçok sıcak suyla banyo yapmamaları gerekir. Sıcak su banyosunun basura iyi geldiği düşünülür. Aksine sıcak su, basur memelerinin olumsuz etkilenmesine neden olur. Basur hastaları,sıcak su yerine ılık su banyolarıile ağrılarını azaltabilir.

Kış aylarında aşırı kilo alımı da soğuk havalar sonucu hareketsiz yaşamın sonuçlarından biridir. Basura karşı önlem almak için, kapalı alanlarda yapacağınız ufak egzersizler ve tüketeceğiniz gıdalara dikkat ederek koruma sağlayabilirsiniz. Basur modern hayattan ve hareketsiz yaşamdan beslenen bir hastalıktır.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment