Basur Nelere Neden Olur

basura neler neden olur

  Basur hastalığı, hastaların hayatlarında büyük değişikliklere neden olur. Bu değişiklikler hastaların yaşam kalitelerini düşürdükleri gibi, sosyolojik ve psikolojik rahatsızlıkların da ortaya çıkmasına neden olabilirler. Basurun neden olduğu ağrılar, hastaların gün boyu tedirgin olmalarını sağlar. Özellikle oturup kalkarken meydana gelen şiddetli ağrılar hastaların sürekli gergin olmasına neden olurlar. İç ve dış basur memelerinin oluşması ve şişmesi ağrıların artmasına ve çekilmez hale gelmesini sağlar. Basur hastalarının hareket etmesini zorlaştıran bu durumlar, hastaların farkında olmadan hareket etmek istememelerinin nedenidir. Basur, hastaların tuvalet alışkanlıklarını zorlaştırdığı gibi yeme içme alışkanlıklarının da değişmesine neden olur. Basurla birlikte görülen kabızlık, büyük tuvalet ihtiyacının giderilememesi hastalara sıkıntılı…

basura neler neden olur

 

Basur hastalığı, hastaların hayatlarında büyük değişikliklere neden olur. Bu değişiklikler hastaların yaşam kalitelerini düşürdükleri gibi, sosyolojik ve psikolojik rahatsızlıkların da ortaya çıkmasına neden olabilirler.

Basurun neden olduğu ağrılar, hastaların gün boyu tedirgin olmalarını sağlar. Özellikle oturup kalkarken meydana gelen şiddetli ağrılar hastaların sürekli gergin olmasına neden olurlar. İç ve dış basur memelerinin oluşması ve şişmesi ağrıların artmasına ve çekilmez hale gelmesini sağlar. Basur hastalarının hareket etmesini zorlaştıran bu durumlar, hastaların farkında olmadan hareket etmek istememelerinin nedenidir.

Basur, hastaların tuvalet alışkanlıklarını zorlaştırdığı gibi yeme içme alışkanlıklarının da değişmesine neden olur. Basurla birlikte görülen kabızlık, büyük tuvalet ihtiyacının giderilememesi hastalara sıkıntılı zamanlar geçirirler.Gün içinde basurun neden olduğu sorunlarla uğraşmaya çalışan hastaların hayat enerjileri düşeceği gibi sinirleri de zayıflamaktadır.

Tüm bunlarla birlikte halk arasında basur hastalığının kötü bir imaja sahip olması, hastaların hastalıklarını saklamalarına, tedavi kendi başlarına aramalarına sebebiyet verir. Bu yüzden gergin günler ve gizli gizli tedavi için yöntemleri aranmaya başlanır. Basur da diğer tüm hastalıklar gibi ortaya çıkma ihtimali olan bir hastalıktır ve saklanmadan tedavisi gerçekleştirilmelidir. Daha kötü durumlarla karşılaşmamak ve basurun neden olduğu sorunlardan kurtulmak için basur hastalığınızı gizlemeyin. Basura neden olan her şeyden bir an önce kurtulmak hem sizi hem de vücudunuzu rahatlatacaktır.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment