Varisten Korunmak İçin Harekete Geçin

görsel (3)

  Varisle mücadele etmek istiyorsanız damarlarınızın çalışmasına yardım etmeniz gerekmektedir. Varislerin hareketsiz insanlarda daha fazla ortaya çıkmasının nedeni; toplardamarların verimli çalışmaması sonucunda genişlemeye başlamalarıdır. Genişleyen damarlar, kıvrımlı bir şekilde varislerin ortaya çıkmasına neden olurlar, gelişen varisler bacaklarda renk değişimlerine, şişmelere ve yaraların ortaya çıkmasına sebebiyet verirler. Varis hastalığına karşı koruma sağlamak için çeşitli önlemler almanız gerekmektedir. Tükettiğiniz yiyecek ve içecekleri dikkatle seçmeli, katkı maddeli gıdalardan uzak durmalısınız. Bunlar tek başına varisten korunmanıza yardımcı olmayabilir. Varisin ortaya çıkmasının pek çok farklı sebebi vardır. Varislere karşı koruma sağlamak için düzenli olarak spor ve egzersiz yapmayı ihmal etmemelisiniz. İşiniz gereği sürekli oturarak veya…

görsel (3)

 

Varisle mücadele etmek istiyorsanız damarlarınızın çalışmasına yardım etmeniz gerekmektedir. Varislerin hareketsiz insanlarda daha fazla ortaya çıkmasının nedeni; toplardamarların verimli çalışmaması sonucunda genişlemeye başlamalarıdır. Genişleyen damarlar, kıvrımlı bir şekilde varislerin ortaya çıkmasına neden olurlar, gelişen varisler bacaklarda renk değişimlerine, şişmelere ve yaraların ortaya çıkmasına sebebiyet verirler.

Varis hastalığına karşı koruma sağlamak için çeşitli önlemler almanız gerekmektedir. Tükettiğiniz yiyecek ve içecekleri dikkatle seçmeli, katkı maddeli gıdalardan uzak durmalısınız. Bunlar tek başına varisten korunmanıza yardımcı olmayabilir. Varisin ortaya çıkmasının pek çok farklı sebebi vardır. Varislere karşı koruma sağlamak için düzenli olarak spor ve egzersiz yapmayı ihmal etmemelisiniz. İşiniz gereği sürekli oturarak veya sürekli ayakta çalışıyorsanız varis hastalığına yakalanma ihtimaliniz oldukça yüksektir.

Toplum arasında varisle ilgili yanlış bilgiler dolaşmaktadır. Bunların ilk sıralarında hareket etmenin varisleri artıracağı düşüncesidir. Hareket etmek, damarların çalışmasını kolaylaştırır ve bacaklardan kalbe gönderilen kan miktarını artırarak toplardamarların daha iyi çalışmasını sağlar, varis ihtimalinizi azaltır. Toplum arasında hareket etmenin varisleri artıracağı düşüncesinin nedeni, varisli hastalarının hareket ettiklerinde artan varis ağrılarıdır. Bunun nedeni hareket değil, hali hazırda oluşmuş olan varislerdir.

Varisten korunmak için hareket etmelisiniz. Asansör ve yürüyen merdivenlerden uzak durarak gün içindeki hareket miktarınızı kolaylıkla artırabilirsiniz. Varis, korunma sağlanması gereken ciddi bir hastalıktır. İleride oluşacak rahatsızlıklara karşı, şimdiden önleminizi alın ve varise karşı harekete geçin.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment