Basur Kanamaları

basur kanamaları

  Basur hastalığıyla ilgili doğru olduğu düşünülen pek çok yanılgı vardır. Bunlardan biri de basur kanamalarıdır. Halk arasında basur kanamalarının başlaması, hastalığın iyileşmeye sürecinin başlaması olarak yorumlanır. Basur kanamaların hastalığın iyileşme süreciyle alakası olmadığı gibiaksine hastalığın ilerleme sürecine girdiğini gösterir. Basur memelerinin neden olduğu kanamalar, hastaların kan kaybetmesine neden olduğu gibi basur memelerinin tahriş olduğunun göstergesidir ve kesinlikle tedavi edilmeleri gerekir. Kanamaların sık ve yoğun olması, kan kaybını artırır. Çok kan kaybeden hastalarda, kansızlığın ortaya çıkmasının nedeni budur. Makatta meydana gelen kanamalar sadece basur hastalığından kaynaklanmayabilir. Bu kanamalar kolon kanserinin de habercisi olabilirler. Bu yüzden kanamayı gördükten sonra ağrı olmasa…

basur kanamaları

 

Basur hastalığıyla ilgili doğru olduğu düşünülen pek çok yanılgı vardır. Bunlardan biri de basur kanamalarıdır. Halk arasında basur kanamalarının başlaması, hastalığın iyileşmeye sürecinin başlaması olarak yorumlanır. Basur kanamaların hastalığın iyileşme süreciyle alakası olmadığı gibiaksine hastalığın ilerleme sürecine girdiğini gösterir.

Basur memelerinin neden olduğu kanamalar, hastaların kan kaybetmesine neden olduğu gibi basur memelerinin tahriş olduğunun göstergesidir ve kesinlikle tedavi edilmeleri gerekir. Kanamaların sık ve yoğun olması, kan kaybını artırır. Çok kan kaybeden hastalarda, kansızlığın ortaya çıkmasının nedeni budur.

Makatta meydana gelen kanamalar sadece basur hastalığından kaynaklanmayabilir. Bu kanamalar kolon kanserinin de habercisi olabilirler. Bu yüzden kanamayı gördükten sonra ağrı olmasa bile mutlaka doktora gidilmeli ve teşhis koyulmalıdır.

Basur hastalığının gizlenmesi, ortaya çıkan kanamalardan utanılması nedeniyle doktora başvurmayan hastalar; ilerleyen dönemlerde büyük sıkıntılar yaşayabilirler. Basur basit bir hastalık değildir, tedavisinin erken yapılması pek çok hastalığa karşı da önlem ve koruma almanızı sağlar. Basur kanamaları hakkında teşhisi sizin yerinize doktorunuz koymalıdır. 

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment