Basura Karşı Pomad Kullanımı

basur ve varis krem

Basur hastalığına karşı uygulanan tedavi çeşitleri oldukça fazladır. Bu tedavilerden biri de pomad kullanımıdır. Özellikle ilaç kullanamayan hastaların tercih ettiği bu tedavi, ameliyat olmak istemeyen basur hastalarının ilk tercihleri arasındadır. Basur hastalığına karşı kullanılan pomadları ikiye ayırabiliriz. Birincisi doktor tavsiyesiyle kullanılan,diğeri ise bitkilerden yararlanılarak evlerde hazırlanan pomadlardır. Basur hastalarının unutmaması gereken en önemli husus, bu pomadlar basur hastalığının tedavisini tek başlarına gerçekleştiremezler. Basur hastalığının ortaya çıkardığı rahatsızlıkları belli ölçüde azaltırlar. Bu nedenle doktora başvurmak ve gerek cerrahi gerekse doktorun reçetelediği ilaçları kullanmak bölgedeki ağrıyı ve kanamayı azaltmak konusunda daha faydalı olacaktır. Basura karşı pomad kullanımı, genellikle makat bölgesinin dış kısmına…

basur ve varis krem

Basur hastalığına karşı uygulanan tedavi çeşitleri oldukça fazladır. Bu tedavilerden biri de pomad kullanımıdır. Özellikle ilaç kullanamayan hastaların tercih ettiği bu tedavi, ameliyat olmak istemeyen basur hastalarının ilk tercihleri arasındadır.

Basur hastalığına karşı kullanılan pomadları ikiye ayırabiliriz. Birincisi doktor tavsiyesiyle kullanılan,diğeri ise bitkilerden yararlanılarak evlerde hazırlanan pomadlardır.

Basur hastalarının unutmaması gereken en önemli husus, bu pomadlar basur hastalığının tedavisini tek başlarına gerçekleştiremezler. Basur hastalığının ortaya çıkardığı rahatsızlıkları belli ölçüde azaltırlar. Bu nedenle doktora başvurmak ve gerek cerrahi gerekse doktorun reçetelediği ilaçları kullanmak bölgedeki ağrıyı ve kanamayı azaltmak konusunda daha faydalı olacaktır.

Basura karşı pomad kullanımı, genellikle makat bölgesinin dış kısmına sürülerek uygulanır. Bu pomadlarınzararlı olmayacağı düşünülür ancakbu yanlış bir düşüncedir. Pomadların kullanımı konusunda dikkatli olmanız gerekir. Fazla kullanıldığında tahrişlere ve başka sıkıntıların ortaya çıkmasına neden olabilirler. Bu yüzden halk arasında tavsiye edilen tedaviler yerine doktorunuza başvurmayı unutmamanız gerekir.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment