Basur Hastalığının Gizlenmesi

varis düşüncesi

  Basur hastalarının en büyük sıkıntısı, hastalıklarını gizlemeleridir. Halk arasında basura yüklenen kötü imaj; hastaların bu hastalığı herkesten saklamalarına ve tedavi için doktora gitmemelerine neden olur. Durum böyle olunca hastalar, basurlarını ilkel yöntemlerle tedavi etmeye çalışırlar. Basurun kendi kendini tedavi etmesi mümkün değildir. Basur tedavisi, uzmanlar tarafından tedavi edilmediğindeilerleyerek çok daha kötü bir hâle gelir. Hastalığı kendi kendilerine tedavi etmek isteyen hastaların ruhsal durumları bozulur. Tedaviyi reçetesiz alınabilen bazı ilaç ve pomadlarda aramaya başlarlar. Bu yöntemlerle basur hastalığını tedavi edemeyecekleri gibi bazı durumlarda diğer hastalıkların da ortaya çıkmasını kolaylaştırırlar. Unutulmaması gereken konu: Basur da diğer tüm hastalıklar gibi bir hastalıktır,…

varis düşüncesi

 

Basur hastalarının en büyük sıkıntısı, hastalıklarını gizlemeleridir. Halk arasında basura yüklenen kötü imaj; hastaların bu hastalığı herkesten saklamalarına ve tedavi için doktora gitmemelerine neden olur. Durum böyle olunca hastalar, basurlarını ilkel yöntemlerle tedavi etmeye çalışırlar.

Basurun kendi kendini tedavi etmesi mümkün değildir. Basur tedavisi, uzmanlar tarafından tedavi edilmediğindeilerleyerek çok daha kötü bir hâle gelir.

Hastalığı kendi kendilerine tedavi etmek isteyen hastaların ruhsal durumları bozulur. Tedaviyi reçetesiz alınabilen bazı ilaç ve pomadlarda aramaya başlarlar. Bu yöntemlerle basur hastalığını tedavi edemeyecekleri gibi bazı durumlarda diğer hastalıkların da ortaya çıkmasını kolaylaştırırlar.

Unutulmaması gereken konu: Basur da diğer tüm hastalıklar gibi bir hastalıktır, gizlenmemeli ve kısa sürede tedavi edilmelidir. Basur son yılların en popüler hastalıklarından biri olduğu için gelişen cerrahi tedaviler ve ilaçlarla kısa sürede tam anlamıyla tedavi edilebilen bir hastalıktır. Hastalığın gizlenmesi, kimseyle paylaşılmaması basur hastalarına hiçbir şey kazandırmadığı gibi ruhsal çöküntüye uğrayarak yaşam kalitelerini düşürmelerine neden olur.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment