Basur Hastalarının Tuvalet Alışkanlıkları

help

  Basur hastalığı çok yaygın bir hastalıktır. Basur hastalığının ortaya çıkmasında ve gelişmesinde tuvalet alışkanlıklarının büyük önemi vardır. Basur hastaları genellikle tuvalette çok fazla vakit geçirirler. Bu durum basur hastalığının ilerlemesini kolaylaştır. Basur hastalarının tuvalet ihtiyaçlarının sürekli olduğunu düşünmeleri ve çok sık tuvalete gitmeleri, tuvalette ıkınmaları hastalığın ortaya çıkış sebebi olmasa bile hastalığın gelişimini kolaylaştıran en önemli sebeplerdendir.Basur hastalarının tuvalette çok fazla vakit geçirmemeleri mümkünse her gün aynı saatte tuvalete çıkmaları ve ıkınmamaları gerekir. Tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra kullanılan sert peçetelerde basur memelerini olumsuz etkiler ve hastalığın ilerlemesine neden olurlar. Bu yüzden tuvalette yumuşak tuvalet kağıtlarının kullanılması gerekir. Basurlu bölge…

help

 

Basur hastalığı çok yaygın bir hastalıktır. Basur hastalığının ortaya çıkmasında ve gelişmesinde tuvalet alışkanlıklarının büyük önemi vardır. Basur hastaları genellikle tuvalette çok fazla vakit geçirirler. Bu durum basur hastalığının ilerlemesini kolaylaştır.

Basur hastalarının tuvalet ihtiyaçlarının sürekli olduğunu düşünmeleri ve çok sık tuvalete gitmeleri, tuvalette ıkınmaları hastalığın ortaya çıkış sebebi olmasa bile hastalığın gelişimini kolaylaştıran en önemli sebeplerdendir.Basur hastalarının tuvalette çok fazla vakit geçirmemeleri mümkünse her gün aynı saatte tuvalete çıkmaları ve ıkınmamaları gerekir.

Tuvalet ihtiyacını giderdikten sonra kullanılan sert peçetelerde basur memelerini olumsuz etkiler ve hastalığın ilerlemesine neden olurlar. Bu yüzden tuvalette yumuşak tuvalet kağıtlarının kullanılması gerekir. Basurlu bölge temiz tutulmalıdır.

Hastalığın yoğun dönemlerinde oluşan kanamalar için doktora başvurulması, ilkel tedavi yöntemlerinden de uzak durulması gerekir. Basur ağrılarını hafifletmek için soğuk su banyosu yapılabilir. Basur hastalığından korunmak için yukarıdaki tuvalet alışkanlıklarına dikkat etmelisiniz.

Basur hastalığı, tekrar ortaya çıkma ihtimali yüksek olan bir hastalıktır. Tuvalet alışkanlıklarıyla basur ihtimalinizi en aza indirebilir ve basura karşı koruma sağlayabilirsiniz.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment