Varisten Korunmak İçin Basit Öneriler

varis önlemleri

Varis hastalığından korunmak için uygulayacağınız basit önerilerle hastalıktan korunmayı sağlayabileceğiniz gibi kendinizi de daha iyi hissetmenizi sağlarsınız. Varislerinize karşı günlük hayatta kolaylıkla uygulayabileceğiniz öneriler: Soğuk su kullanımınızı artırın. Böylelikle damarlarınızın daha hızlı hareket etmesini ve kalbe taşınan kan miktarını hızlandırmış olursunuz. Mümkün olduğunca sıcak su yerine soğuk su kullanımı tercih edin. Güneş altında fazla kalmak, kan damarların hantallaşmasını sağlar. Hantallaşan damarlar yavaş hareket etmeye başlar ve kan dolaşımınız azalmaya başlar. Kaçabildiğiniz kadar güneş ışınlarından kaçın. Bol bol su için. Su içmek kan akışını hızlandırdığı gibi vücuttaki maddelerin de atılmasını kolaylaştırır. Mümkünse günde iki litre su için. Belinizi ve bacaklarınız sıkan…

varis önlemleri

Varis hastalığından korunmak için uygulayacağınız basit önerilerle hastalıktan korunmayı sağlayabileceğiniz gibi kendinizi de daha iyi hissetmenizi sağlarsınız.

Varislerinize karşı günlük hayatta kolaylıkla uygulayabileceğiniz öneriler:

Soğuk su kullanımınızı artırın. Böylelikle damarlarınızın daha hızlı hareket etmesini ve kalbe taşınan kan miktarını hızlandırmış olursunuz. Mümkün olduğunca sıcak su yerine soğuk su kullanımı tercih edin.

Güneş altında fazla kalmak, kan damarların hantallaşmasını sağlar. Hantallaşan damarlar yavaş hareket etmeye başlar ve kan dolaşımınız azalmaya başlar. Kaçabildiğiniz kadar güneş ışınlarından kaçın.

Bol bol su için. Su içmek kan akışını hızlandırdığı gibi vücuttaki maddelerin de atılmasını kolaylaştırır. Mümkünse günde iki litre su için.

Belinizi ve bacaklarınız sıkan kıyafetler giymeyin. Bu kıyafetler kan dolaşımının azalmasına neden olur, varislerin ortaya çıkmasını kolaylaştırırlar.

Yanlış beslenmekten vazgeçin. Öğünlerde çok yemeyin, mümkün olduğunca az porsiyonları aralıklarla tüketin. Et yerine sebze ve meyve ağırlıklı yemekleri seçin. Lifli gıda tüketiminizi artırın. Baharat, alkol ve sigara tüketmeyin.

Oturarak çalışmak zorundaysanız en azından yarım saatte ayaklarınızı hareket ettirmek için kendi etrafınızda ufak yürüyüşler yapın.

Düzenli ve tempolu yürüyüş yapın. Tempolu yürüyüş damar hareketlerini hızlandırarak vücuttaki kan dolaşımının artmasını sağlar.

Uyurken ayaklarınızı on ya da on beş santimetre yukarıda kalmasını sağlayın. Böylelikle, uykuda olduğunuz süre boyunca kan dolaşımınızın rahatlamasını sağlamış olursunuz.

Yukarıdaki önerilerle varis hastalığına karşı savaş açın.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment