Varise Karşı Kan Dolaşımının Hızlandırılması

d96f6c633b4286c37e801ea6752ddbbc

Kan dolaşımın yavaşlaması sonucu vücutta fiziksel rahatsızlıklar ortaya çıkar. Bu rahatsızlıkların başında: Cilt sorunları, saç dökülmesi, yorgunluk, ödem, aşırı kilo alma gibi rahatsızlılar gelir. Kan dolaşımın yavaşlaması sonucu ortaya çıkan varislere karşı koruma sağlamak için de kan dolaşımının hızlandırılması gerekir. Hareketsiz yaşam, masa başı işler, tüketilen gıdalar kan dolaşımını yavaşlatır ve metabolizmanın yavaş çalışmasına neden olur. Varis hastalığının önüne geçmek için kan dolaşımının hızlandırılması gerekir. Mümkün olduğunca fazla hareket etmek, su tüketimini artırmak, ayakların yastık desteğiyle havaya kaldırılması kan dolaşımının hızlandırılmasına yardımcı olur. Kan dolamını hızlandırmak için nane, kekik, sarımsak, fesleğen, anason gibi bitkilerden yardım alabilirsiniz. Genellikle çay halinde tüketilen…

d96f6c633b4286c37e801ea6752ddbbc

Kan dolaşımın yavaşlaması sonucu vücutta fiziksel rahatsızlıklar ortaya çıkar. Bu rahatsızlıkların başında: Cilt sorunları, saç dökülmesi, yorgunluk, ödem, aşırı kilo alma gibi rahatsızlılar gelir. Kan dolaşımın yavaşlaması sonucu ortaya çıkan varislere karşı koruma sağlamak için de kan dolaşımının hızlandırılması gerekir.

Hareketsiz yaşam, masa başı işler, tüketilen gıdalar kan dolaşımını yavaşlatır ve metabolizmanın yavaş çalışmasına neden olur. Varis hastalığının önüne geçmek için kan dolaşımının hızlandırılması gerekir. Mümkün olduğunca fazla hareket etmek, su tüketimini artırmak, ayakların yastık desteğiyle havaya kaldırılması kan dolaşımının hızlandırılmasına yardımcı olur.

Kan dolamını hızlandırmak için nane, kekik, sarımsak, fesleğen, anason gibi bitkilerden yardım alabilirsiniz. Genellikle çay halinde tüketilen bu bitkiler kan dolaşımınızın hızlanmasına yardımcı olur.

Kan dolaşımın yavaşlaması sonucunda oluşan varislerle mücadele etmenin en etkili yolu kan dolaşımını olabildiğince hızlandırmaktır. Varis hastalığından korumakve hastalığa karşı önlem almak için yukarıdaki tavsiyelere uymakla birlikte doktora başvurmak gerekir.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment