Basurla Nasıl Mücadele Edebilirsiniz?

run

  Basur çok yaygın ilerleyici bir hastalıktır. Bu nedenle basur hastalığı hakkında ulaşabileceğiniz bilgilerin sınırı yoktur. Halk arasında tavsiye edilen ilkel tedavi yöntemleri hastalığın iyileşme sürecine katkı sağlamamaktadır. Basurla mücadelede bazı yaşam tarzı değişiklikleri ile basur hastalığına karşı kolaylıkla önlem alabilirsiniz. Bunların başında sağlıklı beslenmek ve bol bol lifli gıdalar tüketmek gelir. Daha sonra spor yaparak basura yakalanma ihtimalinizi azaltabilirsiniz. Sindirim sisteminizin düzenli çalışması da son derece önemlidir. Midenizi yormayacak gıdalar tüketerek sindiriminizi rahatlatabilirsiniz. Tuvalet alışkanlıkları da basur için oldukça önemli bir husustur. Mümkün olduğunca aynı saatte tuvalete gitmeye özen gösterin, kuru tuvalet kâğıtlarından sakının. Tuvalette fazla vakit geçirmeyin. Her…

run

 

Basur çok yaygın ilerleyici bir hastalıktır. Bu nedenle basur hastalığı hakkında ulaşabileceğiniz bilgilerin sınırı yoktur. Halk arasında tavsiye edilen ilkel tedavi yöntemleri hastalığın iyileşme sürecine katkı sağlamamaktadır.

Basurla mücadelede bazı yaşam tarzı değişiklikleri ile basur hastalığına karşı kolaylıkla önlem alabilirsiniz. Bunların başında sağlıklı beslenmek ve bol bol lifli gıdalar tüketmek gelir. Daha sonra spor yaparak basura yakalanma ihtimalinizi azaltabilirsiniz. Sindirim sisteminizin düzenli çalışması da son derece önemlidir. Midenizi yormayacak gıdalar tüketerek sindiriminizi rahatlatabilirsiniz.

Tuvalet alışkanlıkları da basur için oldukça önemli bir husustur. Mümkün olduğunca aynı saatte tuvalete gitmeye özen gösterin, kuru tuvalet kâğıtlarından sakının. Tuvalette fazla vakit geçirmeyin. Her gün banyo yapmakta basurla mücadele etmenizi kolaylaştıracaktır.

Oturarak çalışıyorsanız, saat başı yerinizden kalkarak en azından kendi etrafınızda dolaşın. Sürekli oturmak basurun oluşumunu kolaylaştırır. Uzun yolculuk yapmak zorundaysanız en azından mola verilen yerlerde yerinizden kalkarak hareket etmeye çalışın.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment