Portakal Kabuğu ve Varis

portakal kabuğu, basur ve varis

  Turunçgiller ailesinin en önemlilerden olan portakal bilindiği üzere soğuk algınlığına iyi gelmesi ile bilinmektedir. İçinde bol miktarda vitamin, potasyum ve kalsiyum gibi minerallertaşır ve sindirim için de oldukça yararlıdır. Portakal kabuğu, ince damarların sertleşmesini durdurur. Damar çatlamalarına karşı koruma sağlar. Varis hastalığına karşı hem önlem almanızı sağlar hem de hastalığın tedavisi için oldukça etkilidir. Portakal hem varisler için hem de diğer hastalıklar için çok değerli bir meyvedir. Portakalın; yorgunluğu ve stresi azaltması, cilde iyi gelmesi, sinir sistemini kuvvetlendirmesi, kansızlığı gidermesi, saç dökülmesini azaltması gibi pek çok yararı da bulunmaktadır. İlaç sanayinde de kullanılan portakal kabuğu içerdiği hesperidin maddesi sayesinde…

portakal kabuğu, basur ve varis

 

Turunçgiller ailesinin en önemlilerden olan portakal bilindiği üzere soğuk algınlığına iyi gelmesi ile bilinmektedir. İçinde bol miktarda vitamin, potasyum ve kalsiyum gibi minerallertaşır ve sindirim için de oldukça yararlıdır.

Portakal kabuğu, ince damarların sertleşmesini durdurur. Damar çatlamalarına karşı koruma sağlar. Varis hastalığına karşı hem önlem almanızı sağlar hem de hastalığın tedavisi için oldukça etkilidir.

Portakal hem varisler için hem de diğer hastalıklar için çok değerli bir meyvedir. Portakalın; yorgunluğu ve stresi azaltması, cilde iyi gelmesi, sinir sistemini kuvvetlendirmesi, kansızlığı gidermesi, saç dökülmesini azaltması gibi pek çok yararı da bulunmaktadır.

İlaç sanayinde de kullanılan portakal kabuğu içerdiği hesperidin maddesi sayesinde varis tedavisinde kullanılmaktadır.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment