Basur ve Varise Karşı Stresten Uzak Durun!

varis stres

Basur ve varis bilindiği üzere modern hayatla birlikte daha fazla yaygınlaşan hastalıklardır. Hareketsiz yaşam, ofis işleri, tüketilen gıdalar bu iki hastalığın ortaya çıkmasını kolaylaştırır. Stres, psikolojik sorunlar pek çok hastalığa neden olduğu gibi basur ve varis hastalığının da ortaya çıkmasına da neden olur. Basur ve varise karşı önlem almak için stresten uzak durmak gerekir. Basur ve varisle mücadele etmek, alınan önlemler kadar önemlidir. Basur hastalığının diğer bireylerle anlatılmak istenmemesi, çekilen yoğun ağrılar, koltuğa oturulmaması,yine varis hastalığının ortaya çıkardığı estetik bozukluklar ve ağrılar bu iki hastalığa karşı psikolojik açıdan korunma gerekmesini sağlamaktadır. Halk arasında bu iki hastalık için bulunan ve tavsiye…

varis stres

Basur ve varis bilindiği üzere modern hayatla birlikte daha fazla yaygınlaşan hastalıklardır. Hareketsiz yaşam, ofis işleri, tüketilen gıdalar bu iki hastalığın ortaya çıkmasını kolaylaştırır. Stres, psikolojik sorunlar pek çok hastalığa neden olduğu gibi basur ve varis hastalığının da ortaya çıkmasına da neden olur. Basur ve varise karşı önlem almak için stresten uzak durmak gerekir.

Basur ve varisle mücadele etmek, alınan önlemler kadar önemlidir. Basur hastalığının diğer bireylerle anlatılmak istenmemesi, çekilen yoğun ağrılar, koltuğa oturulmaması,yine varis hastalığının ortaya çıkardığı estetik bozukluklar ve ağrılar bu iki hastalığa karşı psikolojik açıdan korunma gerekmesini sağlamaktadır.

Halk arasında bu iki hastalık için bulunan ve tavsiye edilen ilkel tedavi yöntemleri (sülük yapıştırma, sıcak tuğlaya oturma, kirli kan akıtma…) ciddi ve geri dönüşü olmayan başka rahatsızlıklara neden olabilir. Hastalıklar ileri boyuttaysa ve psikolojik yardım alma imkânı varsa tedavi süreci boyunca yardım almak yararlı olacaktır. Hastalık sürecinde mümkün oldukça eş-dosttavsiyelerinden uzak durmakta yarar vardır.

Basur ve varis ciddi hastalıklardır, uzman kontrolünde tedavi edilmeleri gerekir. Stres bu iki hastalığın ortaya çıkmasını kolaylaştıran ortak nedendir. Stresten uzak durmak hem hastalık öncesinde hem de hastalığın geçirildiği dönemlerde hastaya kolaylık sağlar.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment