Basur Hastalığının Tıbbı Tedavisi

basur varis blog

Basur hastalığı her yaşta görüleceği gibi ilerleyen yaşlarda daha çok ortaya çıkar. Ellili yaşlardan sonra her iki kişiden birinde basur hastalığı görülmektedir. Basur hastalığı için halk arasında pek çok tedavi yöntemi keşfedilmeye çalışılmıştır. Bulunan bitkisel ve ilkel tedavi yöntemleri basur hastalığının tamamen ortadan kalkmasını sağlamazlar. Basur hastalığı için tıbbı tedavi gerekmektedir. Basur hastalığı için medikal ve cerrahi gibi çeşitli tıbbı tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Uzmanlar tarafından basur hastalığı evrelere ayrılmış ve hastalık bu evrelere göre tedavi edilmektedir. Hastalığa ilişkin ilaç tedavisi hastanın ağrı ve kanama gibi şikayetlerinde rahatlama sağlamaktadır. Bununla birlikte hastalığın yeni başladığı hastalar için uygulanan tedavi yöntemi, ayakta tedavidir.…

basur varis blog

Basur hastalığı her yaşta görüleceği gibi ilerleyen yaşlarda daha çok ortaya çıkar. Ellili yaşlardan sonra her iki kişiden birinde basur hastalığı görülmektedir. Basur hastalığı için halk arasında pek çok tedavi yöntemi keşfedilmeye çalışılmıştır. Bulunan bitkisel ve ilkel tedavi yöntemleri basur hastalığının tamamen ortadan kalkmasını sağlamazlar. Basur hastalığı için tıbbı tedavi gerekmektedir.

Basur hastalığı için medikal ve cerrahi gibi çeşitli tıbbı tedavi yöntemleri bulunmaktadır. Uzmanlar tarafından basur hastalığı evrelere ayrılmış ve hastalık bu evrelere göre tedavi edilmektedir.

Hastalığa ilişkin ilaç tedavisi hastanın ağrı ve kanama gibi şikayetlerinde rahatlama sağlamaktadır. Bununla birlikte hastalığın yeni başladığı hastalar için uygulanan tedavi yöntemi, ayakta tedavidir. Lokal anesteziyle kısa sürede uygulanır. Hasta bir süre dinlendikten sonra isterse işine dönüp çalışmaya başlayabilir.

İkinci tedavi yöntemi, boğma girişimi yöntemidir. Makat içine ışıklı bir alet yerleştirilerek uygulanır. Bu tedavide bölgedeki basur damarı boğulmaya çalışılır. Genellikle ikinci derecedeki basur hastaları için kullanılır. Bazen de birinci derece basur hastaları için de kullanılabilir.

Üçüncü tedavi yöntemi, lazerle yakmadır. Değişik dalga boyundaki kızılötesi ışınlarıyla basurlu damarlar küçültülür. Her basur memesine ortalama bir buçuk saniye boyunca ışın verilir.

Dördüncü tedavi yöntemi, elektrikle yakma yöntemidir. Basura neden olan kan damarlarının elektrik akımıyla yakılmasıyla uygulanır.

Son tedavi yöntemi iğne tedavisi yöntemidir. Makat bölgesine kireç oluşturan bir madde enjekte edilir. Bu tedavi yöntemi ‘skleroterapi’ olarak da bilinir. Bu tedavi yöntemiyle basuru besleyen toplardamarların yeni bir basur memesi oluşturması engellenir.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment