Varis Hastalığına Karşı Portakal Tüketimi

basur ve varis blog

Günümüzde ayrı bir sanayi kolu haline gelen portakal kabuğu üretimi, portakal üretimi kadar önemli bir hâl almıştır. Portakal ve portakal kabuğu ilaç sanayisinin vazgeçilmez maddeleri haline gelmişlerdir. Kozmetik sanayinin en çok kullanılan bitkilerinden olan portakalın, damar hastalıklarına iyi gelmesi, kan dolaşımını hızlandırması, sindirimi kolaylaştırması ilaç sanayisi için ön plana çıkan özellikleridir. Durum böyle olunca özellikle varis hastalığına karşı kullanımı yaygınlaşan portakal kabuğunda bulunan hesperidin içeren ilaçlar hastaların şikayetlerini azaltmaktadır. Dikkat edilmesi gereken varis tedavisi için kullanılacak portakaldan yapılan ilaçların doktor kontrolünde tüketilmesidir. Portakalla birlikte varis hastalığıyla mücadele etmeniz kolaylaşacağı gibi, diğer hastalıklara karşı da koruma sağlamış olursunuz.

basur ve varis blog

Günümüzde ayrı bir sanayi kolu haline gelen portakal kabuğu üretimi, portakal üretimi kadar önemli bir hâl almıştır. Portakal ve portakal kabuğu ilaç sanayisinin vazgeçilmez maddeleri haline gelmişlerdir. Kozmetik sanayinin en çok kullanılan bitkilerinden olan portakalın, damar hastalıklarına iyi gelmesi, kan dolaşımını hızlandırması, sindirimi kolaylaştırması ilaç sanayisi için ön plana çıkan özellikleridir.

Durum böyle olunca özellikle varis hastalığına karşı kullanımı yaygınlaşan portakal kabuğunda bulunan hesperidin içeren ilaçlar hastaların şikayetlerini azaltmaktadır.

Dikkat edilmesi gereken varis tedavisi için kullanılacak portakaldan yapılan ilaçların doktor kontrolünde tüketilmesidir. Portakalla birlikte varis hastalığıyla mücadele etmeniz kolaylaşacağı gibi, diğer hastalıklara karşı da koruma sağlamış olursunuz.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment