Basurun En Büyük Düşmanı: Hazır Yemek

fastfood2

  Basur hastalarının vazgeçemediği alışkanlığı olan hazır yemekler, hastalığın en büyük düşmanıdır. Hazır yemekler sindirim sisteminin yavaşlamasına ve bağırsakların yavaş çalışmasına neden olurken, mide tarafından da tam anlamıyla sindirilemezler ve damarların tıkanmasına neden olurlar. Hazır yemekler genellikle et ve türevleri olduğu için, sürekli hazır yemek tüketenler; sebze ve meyve tüketmezler. Özellikle basura ve diğer sindirim hastalıklarına karşı sulu yemek tüketilmesi gerekir. Sindirimi kolay olan sebze ve meyveler bol bol tüketilmelidir. Sürekli hazır yemek tüketen bireylerde basurla birlikte obezite görülme riski de oldukça fazladır. Sağlıklı yaşamın önüne geçen ve mide tarafından sindirilemeyen hazır yemeklere karşı koruma sağlamanız gerekmektedir. Basur hastalığına yakalanmamak…

fastfood2

 

Basur hastalarının vazgeçemediği alışkanlığı olan hazır yemekler, hastalığın en büyük düşmanıdır. Hazır yemekler sindirim sisteminin yavaşlamasına ve bağırsakların yavaş çalışmasına neden olurken, mide tarafından da tam anlamıyla sindirilemezler ve damarların tıkanmasına neden olurlar.

Hazır yemekler genellikle et ve türevleri olduğu için, sürekli hazır yemek tüketenler; sebze ve meyve tüketmezler. Özellikle basura ve diğer sindirim hastalıklarına karşı sulu yemek tüketilmesi gerekir. Sindirimi kolay olan sebze ve meyveler bol bol tüketilmelidir.

Sürekli hazır yemek tüketen bireylerde basurla birlikte obezite görülme riski de oldukça fazladır. Sağlıklı yaşamın önüne geçen ve mide tarafından sindirilemeyen hazır yemeklere karşı koruma sağlamanız gerekmektedir.

Basur hastalığına yakalanmamak için hazır yemek tüketiminizi azaltıp, sebze ve meyve tüketiminizi artırın.Bol bol su için, yürüyüş yapın. Hareketsiz yaşamayın.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment