Varis Hastalığının İlerlemesi

kan damar

Varis hastalığı, başlangıç döneminde hastalar için sıkıntılara yol açmadığı için dikkate alınmayan bir rahatsızlıktır. Varis hastalığını dikkate almayan varis hastalarında, hastalığın ilerleyen dönemlerinde ciddi rahatsızlıklar meydana gelir. Varis hastalığı aşamaları olan, hızla ilerleyen bir damar hastalığıdır. Bacak bölgesindeki atardamarlarda oluşmaya başlayan hastalık, bacakların iç kısmında meydana gelir ve bu dönemde hastalar tarafından fark edilmesi neredeyse imkânsızdır. Bacakların iç kısmında oluşan varisler zamanla yüzeyde örümcek ağı şeklinde görünmeye başlar. Hastalık ilerledikçe bacaklarda oluşan örümcek ağları genişler ve farklı renkler meydana getirirler. Bunlarla birlikte ciddi ağrılarda meydana gelir. Özellikle uzun süre ayakta kalındığında kan dolaşımın azalmasına ve ayak ağrılarına neden olurlar. Varisler…

kan damar

Varis hastalığı, başlangıç döneminde hastalar için sıkıntılara yol açmadığı için dikkate alınmayan bir rahatsızlıktır. Varis hastalığını dikkate almayan varis hastalarında, hastalığın ilerleyen dönemlerinde ciddi rahatsızlıklar meydana gelir.

Varis hastalığı aşamaları olan, hızla ilerleyen bir damar hastalığıdır. Bacak bölgesindeki atardamarlarda oluşmaya başlayan hastalık, bacakların iç kısmında meydana gelir ve bu dönemde hastalar tarafından fark edilmesi neredeyse imkânsızdır. Bacakların iç kısmında oluşan varisler zamanla yüzeyde örümcek ağı şeklinde görünmeye başlar.

Hastalık ilerledikçe bacaklarda oluşan örümcek ağları genişler ve farklı renkler meydana getirirler. Bunlarla birlikte ciddi ağrılarda meydana gelir. Özellikle uzun süre ayakta kalındığında kan dolaşımın azalmasına ve ayak ağrılarına neden olurlar.

Varisler tedavi edilmediği sürece gelişmeye devam ettikleri için ortaya çıkan sıkıntılarda çoğalır. Bacaklarda oluşan örümcek ağlarında şişler ve yaralar meydana gelir. Oluşan yaralar normal sürede iyileşmediği gibi büyümeye de yatkındırlar. Bu dönem varis hastalığının en sancılı dönemidir.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment