Basur Hastalığı ve Sindirim Sistemi

sindirim sistemi

Sindirim sisteminin düzensizliği birçok hastalığa neden olur. Bu hastalıkların başında basur hastalığı gelir. Günümüzde tüketilen hazır ve katlı maddeli gıdalar sindirim sistemimizi olumsuz etkiler. Etkilenen sindirim sistemi karın bölgesinde şişkinliğe neden olduğu gibi, bitkin hissetmenize de neden olur. Enerjinizi düşürür ve kabızlığa neden olur. Sindirim sisteminizi düzenlemek için doğal yöntemlerden yardım alabilirsiniz. Ayrıca sindirim sisteminizin düzeni için yemeklerinizi de özenle seçmeli, sebze ve meyve tüketimini artırmalısınız. Halk arasında mideyi ve sindirimi rahatlatmak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Ispanağın, çiğ patatesin, lahananın, elmanın ve baklagillerin mideyi rahatlattığı bilinmektedir. Ayrıca, maden suyu da mide asidini aldığı için rahatlamanızı sağlar. Yukarıdaki tavsiyelerle birlikte…

sindirim sistemi

Sindirim sisteminin düzensizliği birçok hastalığa neden olur. Bu hastalıkların başında basur hastalığı gelir. Günümüzde tüketilen hazır ve katlı maddeli gıdalar sindirim sistemimizi olumsuz etkiler. Etkilenen sindirim sistemi karın bölgesinde şişkinliğe neden olduğu gibi, bitkin hissetmenize de neden olur. Enerjinizi düşürür ve kabızlığa neden olur.

Sindirim sisteminizi düzenlemek için doğal yöntemlerden yardım alabilirsiniz. Ayrıca sindirim sisteminizin düzeni için yemeklerinizi de özenle seçmeli, sebze ve meyve tüketimini artırmalısınız.

Halk arasında mideyi ve sindirimi rahatlatmak için pek çok yöntem kullanılmaktadır. Ispanağın, çiğ patatesin, lahananın, elmanın ve baklagillerin mideyi rahatlattığı bilinmektedir. Ayrıca, maden suyu da mide asidini aldığı için rahatlamanızı sağlar.

Yukarıdaki tavsiyelerle birlikte spor yapmak da sindirim sisteminizin düzenli çalışmasını, başta basur olmak üzere sindirim sisteminin sebep olduğu çoğu hastalığa karşı korunmanızı sağlar.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment