Varis ve egzersiz

Exercise-Ball-Office-Chair-Window-Glass

Varislerden kurtulmak ya da oluşmalarını önlemek için egzersiz şarttır. Toplum arasında egzersiz yapmanın varisleri artıracağı düşünülmektedir. Aksine egzersiz yaparak kan dolaşımını hızlandırıp yeni oluşmaya başlayan varislerinizden kurtulabilirsiniz. Özellikle baldırlarınızı çalıştıran egzersizler örümcek ağı şeklinde görünen varislere karşı önlem almanızı sağlarlar. Egzersizin varislere iyi gelmesinin nedeni: yapılan egzersizlerin bacaklarda toplanan kanı tekrar vücuda pompalamalarıdır. Yürümek, yüzmek ve bisiklete binmek gibi sürekliliği olan egzersizler varislerinizden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Aniden yapılan hareketler varisler için sakıncalıdır. Bu yüzden futbol ve basketbol gibi sporlar varis hastaları için sorun teşkil etmektedir. Özellikle kadınların korkulu rüyası olan varislerden kurtulmak için düzenli egzersiz yapılması gerekmektedir. Modern iş hayatının…

Exercise-Ball-Office-Chair-Window-Glass
Varislerden kurtulmak ya da oluşmalarını önlemek için egzersiz şarttır. Toplum arasında egzersiz yapmanın varisleri artıracağı düşünülmektedir. Aksine egzersiz yaparak kan dolaşımını hızlandırıp yeni oluşmaya başlayan varislerinizden kurtulabilirsiniz. Özellikle baldırlarınızı çalıştıran egzersizler örümcek ağı şeklinde görünen varislere karşı önlem almanızı sağlarlar.

Egzersizin varislere iyi gelmesinin nedeni: yapılan egzersizlerin bacaklarda toplanan kanı tekrar vücuda pompalamalarıdır. Yürümek, yüzmek ve bisiklete binmek gibi sürekliliği olan egzersizler varislerinizden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Aniden yapılan hareketler varisler için sakıncalıdır. Bu yüzden futbol ve basketbol gibi sporlar varis hastaları için sorun teşkil etmektedir.

Özellikle kadınların korkulu rüyası olan varislerden kurtulmak için düzenli egzersiz yapılması gerekmektedir. Modern iş hayatının getirdiği oturarak çalışmak varis oluşumunu kolaylaştırır. Bu yüzden bir saatten fazla oturmayın. Saat başı ayağa kalkarak hareket etmeniz varis oluşumunu azaltacaktır. Sürekli ayakta kalmak da varise neden olur. Bu yüzden sürekli ayakta kalmamaya da özen gösterin. Düzenli egzersiz yapın. Varis ihtimalinizi en aza indirin.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment