VARİS için egzersiz hareketleri

115

Egzersiz yapmak kan dolaşımını hızlandırdığı için örümcek görünümünde olan varislerden kurtulmanıza yardımcı olur. Egzersizlerle damarlarınızda biriken kanı tekrar vücudunuza gönderebilirsiniz. Evde ya da iş yerinde kolaylıkla yapacağınız egzersizler: Ayaklarınızı kaldırarak duvara yaslayın, birkaç dakika böyle bekleyin. Bu egzersiz yaparak kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz. Parmak uçlarınızda yürüyün. Bu egzersiz baldırlarınızın çalışmasına yardımcı olacaktır. Topuklarınızda yürüyün. Topuklarınızda yürüyerek ön bacak kaslarınızı, ayak bileklerinizi kuvvetlendirebilirsiniz. Bir merdivenin basamağına çıkın ve topuklarınızı boşlukta bırakacak şekilde ayaklarınızı yerleştirin. Ayak parmaklarınızın üstüne yükselip yavaşça topuklarınız merdiven basamağından aşağı gelinceye kadar alçaltın. Dengenizi kaybetmemek için bir yerlerden tutunup destek almanızda fayda var. Ortalama elli kez tekrar yapmaya özen…

115
Egzersiz yapmak kan dolaşımını hızlandırdığı için örümcek görünümünde olan varislerden kurtulmanıza yardımcı olur. Egzersizlerle damarlarınızda biriken kanı tekrar vücudunuza gönderebilirsiniz.
Evde ya da iş yerinde kolaylıkla yapacağınız egzersizler:
Ayaklarınızı kaldırarak duvara yaslayın, birkaç dakika böyle bekleyin. Bu egzersiz yaparak kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz.

Parmak uçlarınızda yürüyün. Bu egzersiz baldırlarınızın çalışmasına yardımcı olacaktır.
Topuklarınızda yürüyün. Topuklarınızda yürüyerek ön bacak kaslarınızı, ayak bileklerinizi kuvvetlendirebilirsiniz.

Bir merdivenin basamağına çıkın ve topuklarınızı boşlukta bırakacak şekilde ayaklarınızı yerleştirin. Ayak parmaklarınızın üstüne yükselip yavaşça topuklarınız merdiven basamağından aşağı gelinceye kadar alçaltın. Dengenizi kaybetmemek için bir yerlerden tutunup destek almanızda fayda var. Ortalama elli kez tekrar yapmaya özen gösterin. Bu hareket baldırlarınızı germenize ve kaslarınızı çalıştırmanıza yardımcı olacaktır.

Sırt üstü yatıp ellerinizi kenarlara ya da poponuzun altına yerleştirin. Ayaklarınızı kaldırarak göğsünüze doğru çekin ve pedal çevirme hareketini yapın. Bu hareket aynı zamanda alt karın kaslarınızın çalışmasını sağlayacaktır.

Sırtüstü uzanıp ellerinizi kenarlara koyun. Bacaklarınızı dikey şekle gelinceye kadar kaldırın on beş saniye bekleyin. Kendinizi çok zorlamamak şartıyla tekrarlayın. Bu egzersiz kan dolaşımınızı artıracağı gibi belinize de iyi gelecektir.

Sırtüstü egzersizlerinin biri de bacakların göğüs kafesine doğru çekilmesiyle yapılır. Bu egzersizleri uygularken dikkat edilmesi gereken en önemli konu: egzersizlerin yavaş ve hissedilerek yapılmasıdır.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment