BASUR hastaları için beslenme

Basur hastalığının tüketilen gıdalarla doğrudan ilişkisi vardır. Bu yüzden basur hastalarının tükettiği gıdalar, hastalık için hayati önem taşır. Tedavi hızlandıran gıdalar aynı zamanda sağlıklı yaşam için de tüketilmesi gereken gıdalardır. Basur hastalarının bol sıvı tüketmeleri gerekir. Gün içerisinde bolca tüketilen sıvı basur oluşumuna karşı etkili olabileceği gibi hastalığın iyileşmesine de yardımcı olur. Su, bitki çayları, meyve suları, süt gibi sıvılar bolca tüketilmelidir. Basurdan korunmak ve tedavisini hızlandırmak için yoğurt ve kefir tüketimini de artırmak gerekmektedir. Yoğurt ve kefir sindirim sağlığına ve bağışıklık sistemine oldukça yararlı besinlerdendir. Ayrıca kefir su kaybını da azaltır. Tam tahıl tüketimi hem basur hem de vücudumuz…


Basur hastalığının tüketilen gıdalarla doğrudan ilişkisi vardır. Bu yüzden basur hastalarının tükettiği gıdalar, hastalık için hayati önem taşır. Tedavi hızlandıran gıdalar aynı zamanda sağlıklı yaşam için de tüketilmesi gereken gıdalardır.
Basur hastalarının bol sıvı tüketmeleri gerekir. Gün içerisinde bolca tüketilen sıvı basur oluşumuna karşı etkili olabileceği gibi hastalığın iyileşmesine de yardımcı olur. Su, bitki çayları, meyve suları, süt gibi sıvılar bolca tüketilmelidir.

Basurdan korunmak ve tedavisini hızlandırmak için yoğurt ve kefir tüketimini de artırmak gerekmektedir. Yoğurt ve kefir sindirim sağlığına ve bağışıklık sistemine oldukça yararlı besinlerdendir. Ayrıca kefir su kaybını da azaltır.

Tam tahıl tüketimi hem basur hem de vücudumuz için oldukça önemlidir. Tam tahıllar pek çok lif, protein ve besin içerirler. Piyasada satılan çoğu tahıllar faydalı içeriklerini kaybetmişlerdir. Bu yüzden tam tahıl kullanımı basur ve vücudunuz için önemlidir.

Meyve sebzeler sağlıklı beslenmenin ilk koşuludur. Basur hastalarının meyve sebze tüketimini artırmaları gerekmektedir. Lif bakımından zengin olan sebze ve meyveler pek çok besin kaynağını da içinde barındırırlar. Vücudun tüm fonksiyonları yerine getirmek için de tüketilmesi gereken meyve sebzeler sadece basurun oluşmasına ve tedavisine yardımcı olmaz. Vücudun sağlıklı olmasını da sağlarlar.

0 comments Show discussion Hide discussion

Add a comment